Areál

{ Klasický areál Harrachov o.p.s. }

Klasický areál Harrachov o.p.s. byl založen 1.7.2009 čtyřmi subjekty:
Libereckým krajem, Městem Harrachov, Svazem lyžařů ČR a Tělovýchovnou jednotou Jiskra Harrachov.

Důvodem založení společnosti byla snaha o modernizaci harrachovských skokanských můstků a běžeckých tratí. Po dvouletém jednání přesvědčili akcionáře dosavadního provozovatele, kterým byl Sportovní areál Harrachov a nově vzniklá nezisková společnost Klasický areál Harrachov se stala  novým majitelem středních skokanských můstků (K40, K 70, K90) a velkých můstků (K 125 a K185), běžeckého stadionu a 15 km závodních běžeckých tratí.

Správní a dozorčí radu tvoří zástupci zakladatelů, kteří také garantují po dobu tří let nejnutnější provozní prostředky. Ředitelem společnosti se stal ing. Karel Dolejší, který v osmdesátých letech minulého století stál v čele investiční skupiny, která řadu zařízení budovala. Od 1.9.2010 je ředitelkou ing. Blanka Nedvědická

Harrachov se řadí mezi několik málo středisek v Evropě,  kde se pořádají světové poháry ve skocích a letech na lyžích. V roce  2014 se stane  Harrachov dějištěm mistrovství světa v letech na lyžích. V Harrachově je celkem lyžařských můstků od K30 po K180. Nejstarší skokanský můstek v Harrachově pochází z roku 1920, v té době se ještě dnešní Harrachov jmenoval Harrachdorf a své panství tu měl Hrabě Harrach.